Historie badmintonu

 Dějiny moderního badmintonu se začaly psát hrou nazývanou jako poona, pojmenovanou podle indického města Puna, kde jej okolo roku 1850 „objevili“ britští vojáci. Ti hru přivezli do Anglie, kde o deset let později, v roce 1850 získala své současné jméno. Isaac Spratt svůj pamflet, ve kterém popisoval hru provozovanou v Badminton House vévodou z Beufortu, pojmenoval „Badminton Battledore – a new game“.

V roce 1934 byla založena IBF (International Badminton Federation, Mezinárodní federace badmintonu), 24. září 2006 přejmenovaná na BWF (Badminton World Federation).

Ze hry, která vznikla jako hra na trávníku, se stal sport, v němž se hraje o peníze a v němž se tvrdě soutěží. Tento sport je stále populárnější a BWF, která začínala s pouhými devíti členy, má nyní více než 150 členů. Zájem o tento sport se probudil napříč všemi mediálními kanály. S cílem usnadnit přenosy Světová badmintonová federace oznámila oficiální badmintonový kanál s přímým přenosem a videem na vyžádání. V současné době dominují soutěžím asijské a skandinávské země, přičemž badminton je v těchto zemích druhý nejoblíbenější po fotbale. Za nejlepšího badmintonového hráče ve dvouhře všech dob je považován mimo jiné Lin Dan (neboli Super Dan), který se stal dvojnásobným olympijským vítězem a pětinásobným mistrem světa. Stal se totiž prvním a jediným hráčem, který získal všech devět hlavních titulů ve světovém badmintonu.  

 zdroj: worldbadminton.net